Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 07.05.2021, 00:13

Глинський НВК "загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад"

Меню сайту

s5 logo

Source: https://fizmat.7mile.net/fizika-8/zmina-sili-strumu-v-koli-reostati.html
Пошук

Історія села Глинськ

Від автора 

(Автор: Леонід Мазурець)

 

          Влітку 1982 року пощастило мені побувати в санаторії "Бузькі пороги " . Після лікувальних процедур збиралися біля Бугу, ловили рибу, любувались природою. Природа тут дійсно гарна . хтось вніс пропозицію, щоб кожний з групи розповів про своє село, чим воно знаменне, багате.

Прийшла черга і до мене . Щось говорив поверхово , п”яте –через-десяте, але чогось вагомого сказати так і не зміг, бо мало що знав . Правду сказати –було соромно.

          Після цього випадку я часто задумувався, чому в школі нас вчать про далекі  заморські країни, їх історію, географію, хоч про це також необхідно знати, а про своє рідне село, де ти родився, де пройшло твоє дитинство, юність, все життя проходить, ми знаємо дуже і дуже мало.

          Такі роздуми змусили мене звернути увагу на історію нашого села, його околиці, на слід який залишає по собі чесна працьовита людина на цьому світі.

          Для цього доводилось зустрічатись з багатьма односельцями і записувати від старших і найстаріших мешканців давні і пізніші легенди, перекази, оповідки. Скористатися архівними джерелами, описами мандрівників, путівниками, різною хронікою, музейними матеріалами, періодичною давньою і сучасною пресою.

          З невеликих крупинок, почасти загадкових і не до кінця вияснених, щастило натрапляти на живий слід, відшукувати припорошену століттями й таїною ниточку, з якої розкручувався клубок історії моїх предків.

          Ви тримаєте в руках стисле оповідання про наше давнє і недалеке минуле, написане на основі тих матеріалів, що мені вдалося роздобути, з розповідей старожилів, що я пам”ятаю.

          Ідея його написання виникла не зразу, а визрівала в процесі тривалого збирання й опрацьовування цих матеріалів. Я старався висвітлити тут не лише події історії Глинська, але і події, які відбувалися поза Глинськом і мали безпосередній вплив на життя села, а також події "рядові”, побутові. Адже історія – то не тільки героїка, але й правдивий літопис життя, і годиться нам про нас знати все: і героїку і побут і традиції.

Напрошується одне питання: чи потрібні кому такі спогади і чи буде з них якийсь пожиток для прийдешнього покоління? Мені здається що це конче необхідно зробити і саме в інтересах прийдешнього покоління. На мою думку, ні одна людина не повинна забирати з собою в могилу того, що знає, що пережила, що може мати загальний інтерес, хоч би щось маленьке, незначне. Такі спогади, в купі з іншими спогадами складатимуть хроніку - літопис, можуть бути світлиною того всього, що відбувалось в минулому, доброго чи злого. З цього прийдешнє покоління пізнаватиме минуле нашого села, краю, різнобічне життя наших предків, їх побут, звичаї, традиції.

         Оскільки це перша спроба подібного літописання, я свідомий того, що в силу різних обставин не зміг висвітлити всі аспекти історичного життя села, тому не претендую  на вичерпність розкриття теми, достовірність походження тих чи інших подій і не прогніваюсь а буду щиро вдячний, якщо хтось, більш  тямущий ніж я,  доповнить, уточнить, або заперечить чи спростує.

         Сподіваюсь і вірю, що знайдуться люди, які і далі будуть збирати і сіяти зерна історії на ниві нашого села, щоб прийдешнє покоління не було чужим на цій ниві, а передавало її в спадок з покоління в покоління.

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ СЕЛА

 

ГЛИНСЬК У ЛЕГЕНДАХ ТА ПЕРЕКАЗАХ 

 

ЧЕСЬКІ ПОСЕЛЕНЦІ В ГЛИНСЬКУ

 

ПИВОВАРНИЙ ЗАВОД. ВИРОЩУВАННЯ ХМЕЛЮ.

 

 

ЦЕРКОВНЕ ЖИТТЯ СЕЛА

ГЛИНСЬКИЙ ХРАМ НАУКИ

МУКОМЕЛЬНІ ПРИСТРОЇ

ВІЙНА І РЕВОЛЮЦІЯ

ПІД ПОЛЬЩЕЮ. ПРОСВІТА.

ПОЛУСТАНОК "ГЛИНСЬК – ЗАГОРА”

ПОБУТ, ТРАДИЦІЇ, ЗВИЧАЇ.

ПЕРШІ  "СОВЄТИ”

ПІД НІМЕЦЬКОЮ ОКУПАЦІЄЮ

ЗАРОДЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ

ДРУГИЙ ПРИХІД РАДЯНСЬКОЇ ВЛАДИ

ВИСИЛКА У СИБІР

ВЗАЄМНА РЕПАТРІАЦІЯ НАСЕЛЕННЯ

ЗРОСТАННЯ ЖИТТЄВОГО РІВНЯ СЕЛА

СЕЛО НА ПОРОЗІ НОВОГО


Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту

Україна:
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода


Copyright MyCorp © 2021